Kwestionariusz dla pracodawców: Określenie kompetencji absolwentów w zakresie stosowanej sztucznej inteligencji

FAAI to projekt ERASMUS+, którego celem jest ocena istniejących systemów i narzędzi sztucznej inteligencji oraz rozwój wspólnych kompetencji UE w zakresie systemów budowania umiejętności, które wykorzystują zdolności sztucznej inteligencji w sektorze MŚP. Projekt ma na celu podniesienie jakości i adekwatności wiedzy i umiejętności studentów i absolwentów w zakresie tematów związanych z AI/ML w oparciu o umiejętności potrzebne na rynku pracy. Ankieta została przeprowadzona w kontekście projektu FAAI w celu oceny potrzeb pracodawców w zakresie kompetencji absolwentów w zakresie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i ogólnie nauki o danych. Badanie miało na celu zbadanie potrzeb i oczekiwań pracodawców i firm na potrzeby szkolenia specjalistów z zakresu Applied AI. W ankiecie wzięło udział łącznie 38 firm, co stanowi dobry punkt wyjścia do zbadania i analizy ich potrzeb związanych z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Ankieta składała się z 31 pytań, w tym pytań dotyczących potrzebnych kompetencji ogólnych, rodzaju rozwiązywanych problemów uczenia maszynowego oraz bibliotek AI wykorzystywanych w firmach. W ankiecie znalazły się również pytania dotyczące wymaganych umiejętności miękkich, potrzebnych dodatkowych kompetencji, zadowolenia pracodawców z poziomu przygotowania absolwentów studiów magisterskich w obszarze AI oraz poglądów na temat podnoszenia kwalifikacji obecnych pracowników organizacji poprzez umożliwienie im studiowania AI na poziomie magisterskim.

Cały dokument znajduje się tutaj: Research 6_pl